PARAFIA
WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
W SIEROTACH

Strona Główna

Kapsuła czasu

Szanowni Parafianie

Historia, to pamięć o czasach minionych. Pamięć, która w naturalny sposób łączy nas z ziemią, na której żyjemy od wielu już lat. Dlatego też dbałość o nią stanowić powinna istotny element naszego codziennego życia.

Od pokoleń tworzymy lokalną wspólnotę opartą na nadrzędnych wartościach chrześcijańskich przekazywanych nam od pokoleń przez nasze rodziny skupione wokół tej świątyni. Wspominając ponad 500 lat historii wspólnoty parafialnej w Sierotach warto przekazać jakiś krótki fragment nieprzerwanej historii tej ziemi. Kapsuła czasu przez pokolenia tworzona była w trakcie ważnych wydarzeń, prosimy mieszkańców, parafian o wspólne dokumentowanie czasów, które pamiętaliśmy jako dzieci ale i chwil obecnych. 100 lecie urodzin Polaka Św. Jan Pawła II Papieża jest symbolicznym wiekiem zmian wojen, pokoju, ustroju rewolucji technologicznej nawet w okresie pandemii wobec, której uświadamiamy sobie wartość życia i dla której warto to udokumentować.  

Zwracamy się z prośbą do mieszkańców sołectwa Sieroty o zapełnianie kapsuły czasu spisanymi w różnych formach papierowej lub elektronicznej wspomnieniami, zdjęciami, szanując prywatność przekazywanych informacji. Prosimy to wszystko wrzucać do urny w zamkniętej nieopisanej papierowej kopercie różnych formatów. Prosimy o dokumentowanie rzeczy, które Waszym zdaniem chcielibyście przekazać przyszłym pokoleniom. Po zakończeniu zbiórki naszych wspomnień około października dokonamy zamknięcia kapsuły i umieszczenia w dzwonnicy wraz z odnotowaniem w kronikach parafialnych.

Lokalizacja kapsuły zostanie zarejestrowana w International Time Capsule Society, z siedzibą na Oglethorpe University w Atlancie w Stanach Zjednoczonych, od 30 lat ta jednostka  dokumentuje wszystkie rodzaje projektów kapsuł czasowych na całym świecie.

Będziemy zaszczyceni, jeśli zbierzecie swoje wspomnienia do kapsuły.