PARAFIA
W SIEROTACH

XI Niedziela zwykła

16.06 – 23.06.2024

Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary na potrzeby naszej parafii i kościoły.

Za tydzień we wszystkich naszych kościołach kolekty specjalne (remontowo-inwestycyjne).

1. Zawieszamy niedzielne nabożeństwa popołudniowe.

2. ks. Bp Ordynariusz zaprasza  dzisiaj do gliwickiej katedry na dziękczynną modlitwę z okazji  25. rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Gliwicach.
O godz. 18.30  zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem Arcybiskupa Salvatore Pennacchio, byłego Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, obecnie Rektora Papieskiej Akademii Kościelnej w Rzymie. Po Mszy zaproszenie na koncert chórów połączonych

3. W poniedziałek - wsp. św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

4. We wtorek nie ma mszy porannej w Sierotach, tylko w Pniowie o godz. 8.00.

5. Spowiedź dla dzieci na zakończenie roku szkolnego ok. 20 min. przed mszami szkolnymi. Potem na mszach podsumowanie za tegoroczne uczestnictwo dzieci i zebrane obrazki oraz drobne nagrody.

6. W piątek w Pniowie o godz. 10.00 gminne zakończenie roku szkolnego. Nie będzie mszy porannej w Sierotach.

7. W tym tygodniu kancelaria parafialna czynna we środę po mszy wieczornej pół godziny i w piątek 8.30-9.00. Gdyby ktoś miał do załatwienia jakieś sprawy kancelaryjne, to proszę w tym tygodniu je załatwić, ponieważ od 23 czerwca do 5 lipca mam zaplanowany urlop.
We wtorek będzie nieczynna.

8. W przyszłą niedzielę Dzień Ojca – pamiętajmy o naszych ojcach w modlitwie.

9. Bóg zapłać ze wszelkie prace przy naszych kościołach i cmentarzach.

Sieroty

- We wtorek nie będzie mszy porannej – będzie odprawiona w Pniowie

- W środę msza wieczorna w int. zmarłych i żywych mieszkańców Chwoszcza.

- W piątek również nie będzie mszy porannej – msza na zakończenie roku szkolnego w Pniowie o godz. 10.00

Zacharzowice

Na podstawie prawa diecezjalnego, regulacji cmentarnych oraz przypomnienia ks. bpa i kurii przy przekazywaniu parafii, po zrobieniu inwentaryzacji cmentarza parafialnego w Zacharzowicach od sierpnia w kancelarii parafialnej będą pobierane obowiązkowe opłaty cmentarne. Na ten rok jest to oplata 30 zl. od pojedynczego miejsca. Maksymalnie można opłacić za 5 lat. O wprowadzeniu opłat informowałem radę parafialną we wrześniu i na ostatnim spotkaniu. Przy pochowku opłata jest obowiązkowa na 20 lat – tyle ciało ludzkie musi spoczywać w grobie (przepis państwowy), następnie po upływie 20 lat grób może być zlikwidowany, chyba że rodzina dokonuje prolongaty miejsce na kolejne lata.

Pniów

- We wtorek msza o godz. 8.00 za + Zbigniewa Kos w I rocz. śm.

- Można w zakrystii opłacać miejsca za ławki w kościele.