PARAFIA
WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
W SIEROTACH

I Niedziela Adwentu

Dzisiaj w Sierotach o godz. 15 nieszpory adwentowe i poświecenie wieńców adwentowych.

W zakrystii do nabycia świece „Wigilijnego dzieła pomocy” na stół wigilijny w cenie 5 zł. oraz opłatki.

Przed kościołem do nabycia nowy numer „Gazetki parafialnej”.

Roraty w naszych kościołach:

Sieroty: wtorek i środa o godz. 18.

Zacharzowice czwartek godz. 17.

Pniów poniedziałek i piątek godz. 17.

Nieustannie obowiązują nas limity uczestników w liturgii i obostrzenia sanitarne. Rodzice mogą wziąć dzieciom z zakrystii „kalendarze liturgiczne- zdrapki. Ten adwent ma szczególny wymiar dla rodzin. Żona i matka jest „kapłanka ogniska domowego” a rodzina to „Kościół Domowy”, dlatego gdy mamy ograniczenia w możliwości uczestniczenia w liturgii nasze tajemnice wiary przeżywamy w rodzinach (katecheza domowa to podstawowy przekaz wiary). Na stronie internetowej parafii będę podawał wskazówki związane z roratami i adwentem. Ukaże się też tekst adwentowy wprowadzający dorosłych w klimat adwentu.

Wszystkie nabożeństwa z kościoła parafialnego w Sierotach są transmitowane online. Od poniedziałku do piątku o godz. 20,30 modlitwa różańcowa w intencji ustania epidemii.

W poniedziałek święto św. Andrzeja apostoła.

Przed nami pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do sakramentu pokuty przed Mszami św.

W naszej parafii rodzi się inicjatywa wsparcia obywatelskiego projektu ustawy przeciw ideologii gender, która niszczy nasze rodziny a szczególnie demoralizuje dzieci. W następna niedzielę będą wyłożone listy (potrzebny PESEL). Tą inicjatywą obywatelską w naszej parafii zajmuje się p. Norbert Berda nr tel. 881 299 434, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

W piątek wspomnienie św. Barbary patronki górników. Msze św. w intencji górników ich rodzin i zmarłych górników w naszych kościołach w nadchodzącą  niedzielę. Przed kościołem zbiórka do puszek „Kościół na wschodzie”.

Sieroty

„Bóg zapłać” za kolektę w kopertach z ubiegłej niedzieli zebraliśmy 750 zł. Mamy prawie 12 000 zł co stanowi nasz wkład w tegoroczny etap remontu wieży.

Zacharzowice

Bóg zapłać” za kwartalna kolektę na kościół zebraliśmy 800 zł (konto 8 770 zł).

Pniów

„Bóg zapłać” za kolektę specjalna na miesiąc listopad zebraliśmy 760 zł (konto 17 800 zł.)