PARAFIA
WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
W SIEROTACH

Strona Główna

zyczenia ks. proboszcza

„Noc się posunęła, a przybliżył się dzień.
Odrzućmy więc uczynki ciemności,
A przyobleczmy się w zbroję światła” Rz 13,12.

 

Uroczystość Narodzenia Pańskiego ma swoje szczególne miejsce w roku kościelnym. Data tej uroczystości przypada, gdy w przyrodzie „noc się posunęła, a przybliżył się dzień”. Od Bożego Narodzenia wydłużają się dni a ciemność nocy staje się krótsza. On przychodzi jako światłość rozpraszająca mroki grzechu.

Tej nocy Najświętsza Maryja Dziewica wydała na świat Zbawiciela, tylko dzięki narodzinom Jezusa mogliśmy poznać oblicze Boga. On przez swoją śmierć i zmartwychwstanie odział nas w „zbroję światła”, umożliwiając nam kroczenie „w światłości Pańskiej” czyli z dala od grzechu. Oddalmy więc z naszego życia wszelkie gniewy, spory i waśnie.

Niech ten święta będą napełnione radością, miłością i pokojem oraz pogłębieniem wiary w tajemnicę Wcielenia, abyśmy w ten sposób mając udział w Bożym dziecięctwie, mieli również udział w Jego wiecznym życiu.