PARAFIA
WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
W SIEROTACH

Strona Główna

Refleksja na nowy rok

 

Refleksja na nowy rok

 

Koniec roku, Sylwester to czas, w którym podsumowujemy miniony rok. Jaki był ten rok? Co się zmieniło? Czy był szczęśliwy, a może spotkało nas coś tragicznego? Jaki ja byłem w ciągi tego roku? Może się z kimś pogodziłem, lub pokłóciłem? Możemy sobie zadawać wiele pytań związanych z przeżytym 2019 rokiem. Jednak zamiast rozpamiętywać może warto pomyśleć nad tym co zrobić, aby nadchodzący rok lepiej przeżyć, nie popełnić tych samych błędów. Pan Bóg daje nam kolejne 366 dni. Stawia przed nami nowe zadania, radości i smutki. Człowiek potrzebuje w życiu wielu doświadczeń tych radosnych jak i smutnych. Ważne jest, aby potrafić je przezwyciężyć z pomocą Bożą i bliźnich. Wiele aspektów składa się na nasze życie żadnego z nich nie należy zaniedbywać.

W tym zabieganym świecie musimy pamiętać o modlitwie, mszy świętej. Jeżeli w tym roku czasem zapomnieliśmy, pogubiliśmy się postarajmy się, aby w nowym roku nie zapominać o chrześcijańskich obowiązkach. Kiedy zaufamy Panu Bogu łatwiej będzie nam przejść trudniejsze doświadczenia życiowe.

Ważnym elementem życia każdego człowieka jest rodzina i przyjaźń. Nie pozwólmy, aby w codziennym pędzie zatracić to co najważniejsze. Wieczorna rozmowa z małżonkiem, zabawa z dziećmi, telefon lub spotkanie z przyjaciółmi, kawa z rodzicami lub dziadkami to doświadczenia, które nas wzbogacają i dodają siły.

Praca jest w naszym życiu bardzo ważna. To nasze źródło utrzymania. Wykonujmy swoje obowiązki zawodowe sumiennie i z należytą starannością. Jednakże przez pracę nie możemy zaniedbywać swojej rodziny i bliskich.

Życzę wszystkim, aby potrafili znaleźć tak zwany złoty środek. Żyjmy w zawierzeniu Bogu, pracujmy sumiennie, kochajmy i szanujmy nasze rodziny i przyjaciół, odpoczywajmy aktywnie otoczeni najbliższymi.

Modlitwa na koniec roku

Dziękuję Ci Boże za ten rok miniony.
Dziękuję za wszelkie dobro, które mnie spotkało
 i którym mogłem się dzielić z innymi.

Dziękuję za ludzi, których postawiłeś na mej drodze.
Dziękuję za sprawy, które potoczyły się według moich pragnień.
Dziękuję Ci Boże za przykre doświadczenia i za cierpienie, które musiałem w tym roku znosić.
Dziękuję Ci za moich wrogów i przyjaciół.
Proszę Cię Boże - działaj w moim życiu. Bądź Panem mojego życia.
Proszę Cie Boże - przemieniaj moje serce, aby podobało się Tobie.
Proszę Cię Boże, bym był w autentycznej relacji z Tobą. Nie pozwól mi wyobrażać sobie Ciebie po mojemu, ale daj się poznać takiego jakim jesteś.
Proszę Cię Boże - błogosław mnie i moim bliskim. Spójrz na tych, których kocham, z którymi się przyjaźnię, których spotykam rzadko, ale moje życie jest z nimi związane...

Spójrz na tych, których nie lubię, nie mogę znieść ich towarzystwa.

Spójrz na moich wrogów.

Spójrz na tych, którym wyrządziłem przykrość, krzywdę.

Spójrz na tych, którzy mnie nie lubią, nienawidzą. Boże, wszystkich, których na mojej drodze życiowej stawiasz - powierzam Tobie i proszę prowadź nas do siebie, abyśmy żyli w wiecznej radości z Tobą. Błogosław nam wszystkim!
Proszę Cię Boże - pomóż mi walczyć z moimi grzechami, nałogami.
Proszę Cię Boże - pomóż mi wytrwać w moich postanowieniach noworocznych

Monika Zieleńska-Bensz