PARAFIA
WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
W SIEROTACH

Strona Główna

Swieto Wszystkich Swietych i Dzien Zaduszny

 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to dzień wolny od pracy co skłania wiele osób do odwiedzania cmentarzy. Dzień Wszystkich Świętych zwany też Świętem Zmarłych jest to dzień ku czci wszystkich znanych i nieznanych świętych, wspominamy tych, których Kościół uznał za świętych oraz wszystkich zbawionych. To jakby imieniny każdego z naszych patronów w niebie. Jest to święto radości i dziękczynienia za ludzi, którzy szli przed nami drogą wiary, zrealizowali swoje powołanie i zjednoczyli się z Bogiem. Pierwotnie święto było obchodzono13 maja , wywodziło się głównie z czci oddawanej męczennikom, którzy oddali swoje życie dla wiary w Chrystusa...czytaj dalej

fot. Wszyscy Święci, olej na desce, Albrecht Durer