PARAFIA
WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
W SIEROTACH

Strona Główna

Europa dla Chrystusa!

Czym jest „Europa dla Chrystusa”?

             To niepolityczna, ekumeniczna inicjatywy osadzona w Niemczech i Austrii, której celem jest odnowienie chrześcijańskich korzeni duchowego i społecznego dziedzictwa Europy. Symbolem akcji jest „rybka” w barwach i formie  UE.

 Polityczny i kulturowy kryzys Europy wzmógł się we wczesnych latach trzeciego tysiąclecia. Dlatego chrześcijanie powinni rozszerzać swoje horyzonty, obejmując modlitwą sprawy z życia publicznego - by w ten sposób tworzyć swojego rodzaju "globalizację modlitwy".

 Do tego przyczynia się również ta akcja. Polega ona na odmówieniu modlitwy Ojcze Nasz” w południe każdego dnia.

 W modlitwie uczestniczy tysiące Europejczyków różnych wyznań chrześcijańskich.

 Włącz się i Ty!

 Więcej na www.europe4christ.net